Conte paralajmëron Barcën: Nuk do ta parkojmë autobusin

Conte paralajmëron Barcën: Nuk do ta parkojmë autobusin
16:41 | 2 Tetor 2019

Interi përballet me Barcelonën në Ligën e Kampionëve të mërkurën në mbrëmje dhe përpara ndeshjes, trajneri i Nerazzurri Antonio Conte ka deklaruar se nuk dëshiron që skuadra e tij të parkojë autobusin në ‘Camp Nou’.

Italiani është i bindur që Interi mund të ruajë posedimin e topit dhe të nxjerrë diçka nga ndeshja e sontme.

“Rezultati duhet të jetë pasojë e asaj që ne do të bëjmë”, tha Conte në konferencën për shtyp para-ndeshjes së Interit, përcjell lajmi.net.

“Kur flas për hapa përpara, dua të them që duhet të luajmë me guxim dhe me një dëshirë për të ruajtur posedimin”.

“Nëse e bëjmë këtë, mund të marrim një rezultat të mirë”.

”Nuk dua që të vijë këtu për të vendosur një helmetë dhe të mbrohemi. Dua përformancë të mirë”, vazhdoi tekniku italian. /Lajmi.net/ 

TAGS