Daçiq: Zaev dëmton marrëdhëniet Shkup-Beograd

Ministri për punë të jashtme të Serbisë Ivica Daçiq ka thënë se Zoran Zaev me deklaratat e tij i rrënon marrëdhëniet mes Beogradit dhe Shkupit. Ai ka shtuar se Serbia nuk përzihet në punët e brendshme të  asnjë shteti por dëshiron që të ketë marrëdhënie të mira me fqinjët, por deklaratat e Zaevit janë me tone të kundërta, ka shtuar Daçiq.

Alsat-M