De Niro e quan Trumpin ‘gangster’

De Niro e quan Trumpin ‘gangster’

Robert De Niro ka vazhduar sërish me kritika ndaj presidentit Donald Trump.

Aktori i njohur Robert De Niro edhe në intervistën e fundit kishte disa kritika për Trumpin, shkruan lajmi.net.

I ftuar në “Late Night Show” me Stephen Colbert, ku ndër të tjera kishte disa fjalë për Donald Trump.

“Madje edhe gangsterët kanë moral dhe etikë. Ata i kanë kodet e tyre dhe dihet kur ia japin dikujt fjalën. Gjithçka që keni është fjala e dhënë. Ky tip (presidenti) nuk e di as çfarë do të thotë kjo”, ka thënë De Niro.

Po ashtu, ai ka folur edhe rreth filmit të tij të ri “The Irishman”. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS