De Rossi vendos të pensionohet nga futbolli

De Rossi vendos të pensionohet nga futbolli

11:35 |

Daniele de Rossi thuhet se ka vendosur të dalë në pension pas Roma ka refuzuar t’i ofrojë atij një kontratë të re.

Fituesi i Kupës së Botës me Italinë në vitin 2006, ka vendosur që Roma të jetë skuadra e tij e vetme përgjatë karrierës.

De Rossi, edhe pse ka pasur oferta nga Sampdoria, Fiorentina, Milan, Bolgona, Boca Juniros dhe disa klube nga MLS, ka vendosur të tërhiqet nga futbolli.

I ngjajshëm

E ardhmja e De Rossit pritet të jetë në Kombëtaren e Italisë, duke u bërë pjesë e stafit stërvitor të trajnerit Roberto Mancini.

De Rossi gjatë karrierës së tij te Roma, ka zhvilluar mbi 400 paraqitje, duke shënuar 43 gola./Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

11:46 |

TAGS