De Vrij do të mungojë ndeshjen e parë të sezonit të ri në Serie A

De Vrij do të mungojë ndeshjen e parë të sezonit të ri në Serie A

Mbrojtësi i Interit Stefan de Vrij do të mungojë në ndeshjen e parë të sezonit 2020/21. Vendimi është marrë nga komisioni i disiplinës në Serie A pas javës së 38

Mbrojtësi holandez është ndëshkuar në ditën e fundit të kampionatit, ku Interi fitojë me rezultat 2-0 kundër Atalantas.

Njëjtë do të mungojë edhe Berat Xhemshiti dhe Sofyan Ambrabat të cilët janë dënuar më një ndeshje mos lojë si dhe një gjobë tjetër 5000 euro.

Me një shumë të tillë është dënuar edhe Francesco Cassata i Genoas i cili u përjashtua kurse ndeshjen e parë do ta humbasin edhe Cristian Romero and Andrea Masiello.

Gary Medel (Bologna), Jasmin Kurtic (Parma), Kristoffer Askildsen (Sampdoria) dhe Federico Peluso (Sassuolo) kompletojnë listën e lojgarëve si dhe trajneri i Hellas Verona  Ivan Juric që nuk do të paraqiten në ndeshjen e parë të sezonit të ri.