Derbi i madh në rrethin e dytë të Kupës së Kosovës, ja shorti i plotë

Derbi i madh në rrethin e dytë të Kupës së Kosovës, ja shorti i plotë
Tash esht Koha
12:51 | 18 Nentor 2019

Është hedhur shorti për rrethin e dytë të DigitAlb Kupës së Kosovës, teksa përballë janë vënë “të mëdhenjtë” qysh në këtë raund.

Përballja më interesante e këtij rrethi pritet të jetë ajo ndërmjet Ballkanit dhe Dritës, dy skuadrave që pretendojnë këtë trofe.

Një tjetër takim interesant pritet të jetë ai ndërmjet Feronikelit dhe Llapit.

Gazeta SHESHI ka siguruar edhe çiftet e plota të këtij rundi:

2 Korriku vs. Istogu

Dukagjini vs. Besa

Vëllaznimi vs. Ferizaj

Arbëria vs. Onix

Vitia vs. Ramiz Sadiku

Ulpiana vs. Liria

Malisheva vs. Gjilani

Feronikeli vs. Llapi

Dardana vs. Vllaznia

Ballkani vs. Drita

Dardanët vs. Trepça ‘89

Flamurtari vs. Vushtrria

Minatori vs. Prishtina

Drenica vs. Fushë Kosova

Trepça vs. Drenasi

A&N vs. KEK-u

Ndeshjet e këtij rundi zhvillohen më 27 nëntor me fillim nga ora 12:30.

Tash esht Koha
TAGS