Di Maria: Gati sa nuk më përfundoi karriera në United, ishte periudhë e keqe e jetës

Ylli i PSG-së, Angel di Maria pothuajse i kishte përfunduar karriera nën urdhrat e Louis van Gaalit te Manchester United.

Argjentinasi ka shpenzuar vetëm një sezon në Old Trafford pasi kishte arritur për një shumë rekorde të transferimit anglez, në verën e vitit 2014.

“Isha në Manchester dhe gjithçka ishte mirë me Van Gaalin gjatë dy muajve të parë. Pas një fjalosje, gjërat nuk ishin të njëjta. Marrëdhënia nuk ishte e njëjtë”.

Di Maria dhe Van Gaal

“Mosmarrëveshja me Van Gaalin ndodhi për shkak se gjithmonë më tregonte gjëra të këqija dhe negative”.

“Një ditë jam fjalosur me të, i thashë se nuk dua t’i shoh më këto gjëra, se po i bëja gjërat mirë dhe e pyeta pse nuk po më tregonte gjëra të mira. Ai nuk e pëlqeu si i fola dhe prej aty filloi i gjithë problemi”, kujton futbollistin kohën e kaluar në Angli.

Lexo po ashtu:

Theksojmë se 31-vjeçari ka djersitur 27 herë fanellën e Djajve të Kuq dhe ka realizuar vetëm tri gola në të gjitha garat.

Ndryshe, Di Maria sërish ka rast të takohet me Manchester Unitedin në kuadër të ndeshjes së dytë të 1/16 së finales të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

TAGS