Di Matteo: Kjo është arsyeja pse Hazard nuk do të largohet nga Chelsea

Di Matteo: Kjo është arsyeja pse Hazard nuk do të largohet nga Chelsea
23:16 | 15 Maj 2019

Ka disa ditë që raportohet se një marrëveshje për transferimin e Eden Hazard nga Chelsea te Real Madrid është arritur.

Mediet si në Spanjë, ashtu edhe në Angli, raportojnë se ylli belg do t’i bashkohet Real Madridit për 100 milionë eiro.

Megjithatë, ish trajneri i Chelsea, Roberto Di Matteo, nuk beson se ky transferim do të realizohet këtë verë.

Chelsea ka një ndalim nga FIFA për realizimin e transferimeve për dy afate, dhe sipas Di Matteo nuk do të lejojë largimin e Hazard.

“Hazard është një lojtar që përbën një ndryshim të madh, ai mund të ndryshojë individualisht rrjedhën e lojës, dhe nuk mund të gjeni shumë si ai. Do të ishte një dëm i madh për Chelsea nëse humbet një lojtar të tillë”, ka deklaruar Di Matteo, përcjell ‘lajmi.net’.

“Nuk mendoj se ai do të largohet lehtë. Klubi ka një ndalim për sjelljen e lojtarëve të rinj dhe nëse lejon largimin e tij pa sjellë zëvendësim adekuat do të ishte shumë keq për klubin”./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS