Disa nga bllokadat më spektakolare të sezonit të rregullt në NBA

Disa nga bllokadat më spektakolare të sezonit të rregullt në NBA

Sezoni i rregullt në NBA ka përfunduar dhe të gjithë po përgatiten për fazën më interesante, atë të ‘play off’.

16 skuadra do të garojnë në ‘play off’ të ndara në tetë nga konferenca lindore dhe tetë nga ajo perëndimore.

Megjithatë, para se të fillojë kjo fazë, vlen të shikohen edhe njëherë disa nga momentet më të mira në NBA, në aspektin defensiv.

Sikur çdo edicion, edhe në këtë që përfundoi kemi pasur bllokada spektakolare, të cilat lajmi.net ua përcjell në një video më poshtë.

Lojtarët se LeBron James, Jarret Allen, Joel Embiid e shumë të tjerë kanë qenë akterët që do t’i shihni më poshtë. /Lajmi.net/

[embedded content]

[embedded content]

TAGS