DMX lirohet të premtën nga burgu

Tash esht Koha

DMX pritet të lirohet nga burgu të premtën.

Vulture ka konfirmuar se nga fjalët e avokatit të DMX se reperi do të dënimin e tij njëvjeçar për evazion fiskal të premtën.

Edhe pse data origjinale e lirimit ishte 27 janari, autoritetet kanë liruar më herët reperin.

Pitchfork raporton se DMX do të jetë në vëzhim më tri vitet e ardhshëm.

Reperi planifikon që të punojë shumë pasi që tashmë ka bërë gati projektet e reja muzikore.

Po ashtu ka spekulime se ai dëshiron që të kthehet para kamerave dhe të rifillojë karrierën prej aktori.

DMX është një prej reperëve që ka lënë gjurmë me hite të shumta. Ai ka performuar edhe në Prishtinë. /Telegrafi/

Tash esht Koha
TAGS