Dorëzohet Tottenhami, i vë çmim njeriut të kërkuar nga Real Madridi

Dorëzohet Tottenhami, i vë çmim njeriut të kërkuar nga Real Madridi
Tash esht Koha

Tottenhami ia ka vënë një çmim shumë të lartë, 150 milionë euro, mesfushorit të vet, Christian Eriksen, i cili kërkohet nga Real Madridi.

Real Madridi do të detyrohet ta paguajë një shumë marramendëse prej 150 milionë euro nëse dëshiron ta kompletojë transferimin e mesfushorit danez Eriksen nga Tottenhami, transmeton Gazeta Express.

Gazeta britanike “Mirror’ pohon se kryetari i Spurs, Daniel Levy, i ka vënë çmimin nëntëshifror yllit të skuadrës.

Kjo shumë do ta bënte danezin lojtarit e tretë më të shtrenjtë në histori të futbollit, pas Neymarit dhe Kylian Mbappes nëse gjiganti spanjoll vendos ta paguajë atë.

/Gazeta Express/

Tash esht Koha
TAGS