Drejtori sportiv i Cagliarit, Passetti: Barella nuk largohet në janar

Drejtori sportiv i Cagliarit, Mario Passetti ka thënë se mesfushori i talentuar italian Nicolo Barella nuk do të largohet nga klubi këtë muaj.

Barella ka qenë i lidhur ngushtë me një largim nga Sardenja në afatin kalimtar të janarit.

Mesfushori i talentuar italian është lidhur më shumë me një transferim te Chelsea në Ligën Premier dhe te Napoli.

Lexo po ashtu:

Por, Passetti e bëri të qartë se klubi nga Sardenja do të mbajnë yllin e Italisë të paktën deri në verë.

Nicolo Barella (Getty Images)

“Ne vazhdojmë të flasim për të, bëjmë intervista dhe lëshojmë deklarata, por me sa duket nuk jemi mjaft të qartë: përsërisim se ai do të qëndrojë për të paktën për gjashtë muajt e ardhshëm”, ka thënë fillimisht ai për Rai Sport.

“Pas kësaj, ne do të shohim se çfarë ndodh në verë”.

Lexo po ashtu:

“Ne kemi ambicie të mëdha dhe Nicolo jep 1000 për qind në çdo stërvitje dhe është i lumtur që është në Cagliari”.

“Shitja e tij nuk është një nga objektivat tona”, përfundoi drejtori sportiv i Cagliarit, Passetti. /Telegrafi/

TAGS