Drejtori sportiv i Interit, Ausilio: Modric? Do të shohim

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka thënë “do të shohim” kur u pyet për Luka Modric, por Real Madridi vazhdon të rezistojë për mesfushorin kroat.

Është raportuar gjerësisht në javët e fundit se reprezentuesi i Kroacisë kërkon një transferim te Interi në Giuseppe Meazza.

Gjithashtu pretendon se ka pasur një marrëveshje zotërinjsh me presidentin e Realit, Florentino Perez.

Lexo po ashtu:

Megjithatë, Los Blancos thuhet se po rezistojnë pasi ata mendojnë se oferta për të marrë Modric në huazim me opsioni ose detyrim blerje është i pamjaftueshëm.

E ardhmja e Modricit ende është në udhëkryq (Getty Images)

Sonte (e shtunë) Interi është në Madrid për International Champions Cup për ndeshjen kundër Atletico Madridit dhe drejtorit sportiv Ausilio u pyet për situatën e Modricit.

“Do të shohim, do të shohim … së pari kemi lojën për t’u marrë me të”, ka thënë Ausilio duke dalë nga objektet e stadiumit Wanda Metropolitano.

Lexo po ashtu:

Megjithëse gazetat spanjolle Marca dhe AS vazhdojnë të sigurojnë që Real Madridi është duke e mbajtur Modricin, ashtu nuk mendojnë mediat italiane.

Sipas mediumit Sky Sport Italia dhe burime të tjera italiane, lojtari po shtyn për një rrugëdalje drejt transferimit në Serie A. /Telegrafi/

TAGS