Dua dhe Bebe ndër personazhet e veshura më së miri në “Grammy Awards”

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards.

Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i dy çmimeve nga ana e Dua Lipës.

Dua Lipa (Photo by Matt Winkelmeyer/Getty Images for The Recording Academy)

Ajo triumfoi në dy kategoritë – “Kënga më e mirë ritmike” dhe “Artisti më i mirë i ri” – ku ka marrë shumë urime prej personaliteteve të ndryshme.

Lexo po ashtu:

Zeshkania 23-vjeçare gjithashtu është komentuar edhe për dukjen në qilimin e kuq teksa është futur në listën e yjeve më mirë të veshura.

Dua Lipa (Photo by Neilson Barnard/Getty Images for The Recording Academy)

Gjithashtu edhe Bebe Rexha, e cila ka qenë e nominuar në dy kategori, “Best Country Duo/Group Performance” si dhe në të njëjtën me Lipën për arstisten më të mirë.

Lexo po ashtu:

Edhe Rita Ora ka qenë pjesëmarrëse në këtë mbrëmje, por nuk ka lënë shumë gjurmë në mbrëmjen prestigjioze.

Eonline ka zgjedhur disa prej personazheve të njohur të cilët janë veshur më mirë. /Telegrafi/

TAGS