Dua Lipa shkëlqen në kopertinën e “Elle”

Dua Lipa shkëlqen në kopertinën e “Elle”

Dua Lipa përpiqet të mos lexojë për veten në internet.

Këngëtarja britanike është në kopertinën e majit të revistës ELLE, gjersa flet për yjet dhe vëmendjen – jo gjithçka e mirë – vjen me të, shkruan ET Canada transmeton lajmi.net.

“Është ky cikël vicioz, ku ju nuk doni ta lexoni, por ju shkoni duke kërkuar, pastaj ju e gjeni veten të mërzitur”, thotë Lipa për gjërat që njerëzit thonë në lidhje me internetin e saj.

“Nuk mund të lejoj që mendimet e të tjerëve të përcaktojnë atë që ndjej për veten time. Kjo është diçka që po u tregoj vazhdimisht fansave të mi. Platforma apo platforma, muzikanti apo jo, të gjithë po sulmohen sepse të gjithë e kanë këtë ekran dhe ndihen sikur askush nuk mund t’i shohë”.

23-vjeçarja gjithashtu flet për dallimin e madh midis audiencës së saj të re në Amerikë dhe audiencës evropiane herët në karrierën e saj.

“Ata janë brutalë”, thotë ajo për amerikanët. “Trolls Stateside janë më të këqijat. Kur isha duke filluar, s’e mbaj mend kurrë ndjenjën e urrejtjes. Pastaj gjërat u bënë të mëdha dhe unë ndjeva këtë pritje të çuditshme për të qenë Beyonce tashmë. Çdo gjë që po bën është duke u parë nën një xham zmadhues. Njerëzit duan të bëjnë dallgësi në rritjen tuaj. Ata i vëzhgojnë dhe ju tregojnë se çfarë duhet të dukeni apo çfarë duhet të bëni ose kërkoni, pse i keni prerë flokët tuaj. Ju vazhdimisht jetoni në frikën se nuk jeni mjaft mirë. Eshte cmenduri; ju duhet të jeni vërtet të fortë. ”

Në artikull, Lipa i drejtohet fjalimit të saj të pranimit për “Artistin më të Mirë të Re” në Grammys këtë vit, në të cilën ajo thirri presidentin e Akademisë së Regjistrimit për komentin e tij seksist në vitin 2018 rreth artistëve femra që kanë nevojë të “rriten”.

“Nuk e kisha planifikuar”, thotë ajo. “Sapo doli nga goja ime. Por ndihej e drejtë; ajo ishte padyshim hije por në të njëjtën kohë është folur në lidhje me të dhe ai e di atë që bëri”, përfundon Dua. /Lajmi.net/

TAGS