Dukja e këngëtareve të famshme shqiptare në fëmijëri

Kosova dhe Shqipëria mund të quhen lirisht si burimi i talenteve të artit.

Kjo, pas tregu ynë muzikor numëron shumë këngëtare të suksesshme, disa prej të cilave ia kanë dalë të bëjnë emër edhe në tregun ndërkombëtar.

Disa e shijojnë suksesin në trevat shqiptare duke zhvilluar karrierën këtu, e disa e shijojnë jashtë kufijve, por sido që të jetë kanë një të përbashkët.

Shumica e këngëtarëve tona kanë kaluar një pjesë të mirë të fëmijërisë në Kosovë.

Lexo po ashtu:

Ato dukeshin shumë më ndryshe kur ishin të vogla, si në pamje, ashtu edhe në stil, ndërsa dëshira për muzikën te disa vërehet edhe në fotografitë e fëmijërisë.

Një fotografi e publikuar së fundmi në rrjetet sociale, sjellin imazhet nga fëmijëria të këngëtareve Adelina Ismaili, Rita Ora, Dua Lipa, Luana Vjollca, Dafina Zeqiri, Xhensila Myrtezaj, Genta Ismajli e Dhurata Dora.

Ashtu siç duken sot, edhe në fëmijërinë e tyre, këngëtaret tona dukeshin të bukura. /Telegrafi/

TAGS