Dy muaj jashtë fushave, Grezda rikthehet në stërvitje

Eros Grezda ka lënë mbrapa lëndimin e pësuar në muajin dhjetor.

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë i është bashkuar shokëve të skuadrës Rangers në stërvitje.

Ka qenë vetë gjakovari që ka lajmëruar për rikthimin e tij në qendrën stërvitore.

Grezda ka postuar një foto në Instagram nga stërvitjet e ditës së enjte me Rangers ku ka shprehur lumturinë që ka lënë lëndimin pas.

Eros Grezda. (Foto: Ian MacNicol/Getty Images/Guliver)

23-vjeçari ndeshjen e fundit me klubin skocez e zhvilloi më 23 dhjetor të vitit të kaluar.

Ai i ka munguar Rangersit në 10 ndeshje mes kampionatit skocez dhe Kupës së shtetit.

Në ndeshjen e ardhshme që Rangers e zhvillon ndaj Hamilton, Grezda pritet të ftohet nga trajneri Steven Gerrard. /Telegrafi/

TAGS