Dybala: Jam shumë më fat!

Paulo Dybala ka deklaruar se është shumë më fat që luan për Juventusin.

Sulmuesi argjentinas në vitin 2015 nga Palermo është transferuar te Juventus, dhe në 110 paraqitje ka realizuar 54 ndeshje.

“Unë u bashkova me Juventusin tre vite më parë. Isha 21 vjeçar dhe zgjodha numrin 21 në fanellë, e cila ka histori të rëndësishme te Juventusi”, ka deklaruar Dybala, përcjell ‘lajmi.net’.

“Klubi kërkoi që unë të merrja numrin 10 dhe për mua nuk ishte një vendim i lehtë, sepse e dija që kritikat do të ishin më të ashpra”.

“Megjithatë, pasi e mendova këtë, e pranova sfidën. Ndihem shumë më fat që jam në një klub kaq të madh”./Lajmi.net/