E frikshme, përhapet zjarri në pyjet mbi Kondovë (Video)

E frikshme, përhapet zjarri në pyjet mbi Kondovë (Video)

Po vazhdon të digjet pylli në hapësirën mbi fshatin Kondovë. Ndërkohë që aktualisht është duke fryrë erë dhe herë pas here ka edhe pika të shiut, raporton SHENJA. Nga minarja e xhamisë së fshatit u është bërë thirrje banorëve që të dalin dhe të ndihmojnë për ta shuar zjarrin, i cili po i rrezikon banorët që jetojnë në afërsi. Ky zjarr është rindezur sot në orët e mbrëmjes pas nisjes së erërave. Vatrat e zjarrit kanë qenë aktive edhe më herët.  /SHENJA/