E konfirmon Barcelona, Suarez humb finalen e Kupës së Mbretit

E konfirmon Barcelona, Suarez humb finalen e Kupës së Mbretit

09:02 |

Ka përfunduar sezoni për sulmuesin e Barcelonës, Luis Suarez.

Sulmuesi uruguaian nuk do të jetë në gjendje të ndihmojë Barcelonën në pjesën e mbetur të sezonit, përfshirë edhe finalen e Kupës së Mbretit.

Barcelona ka lëshuar një deklarate zyrtare përmes së cilët ka njoftuar se Luis Suarez ka përfunduar me sukses operacionin, për të filluar rimëkëmbjen, përcjell ‘lajmi.net’.

I ngjajshëm

Lojtari do të humbas dy ndeshjet e fundit në La Liga kundër Getafe dhe Eibar, e po ashtu edhe finalen e Kupës së Mbretit kundër Valencias.

34 vjeçari pritet të jetë i gatshëm për Kupën e Amerikës, ku Uruguai ndeshjen e parë e zhvillon më 16 qershor kundër Ekuadorit.

Luis Suarez këtë sezon në La Liga në fanellën e Barcelonës ka shënuar 21 gola./Lajmi.net/

[embedded content]

autor: Lajmi.net

09:13 |

TAGS