E moshuara që vrau me thikë shtatëvjeçarin nga Kosova është me “probleme mendore”

Tash esht Koha

Një krim mizor ku një shtatëvjeçar u gjet i therur me thikë tronditi Baselin dhe të gjithë Zvicrën të enjten.

Sipas mediave zvicerane, përcjell Telegrafi, është therur me thikë në rrugën e shtëpisë nga një shtetase e moshuar (75).

Lexo po ashtu:

Mediumi zviceran Blick.ch, djali është plagosur rëndë në qafë dhe mësuesi i klasës kishte nxituar për të ndihmuar atë.

Por nxënësi i shkollës fillore, i cili viziton shkollën Gotthelf vetëm 200 metra nga vendi i krimit, nuk kishte shanse për të mbijetuar.

Lexo po ashtu:

Pensionisti 75-vjeçare është shtetase zvicerane. Dhe sipas një titulli të këtij mediumi, gruaja që u largua nga skena menjëherë pas sulmit ishte me “probleme mendore”.

Pastaj, siç thuhet tutje, ajo iu shkruajti disa personave dhe institucioneve dhe raportoi për aktin.

Lexo po ashtu:

Peter Gill, zëdhënës i zyrës së prokurorit publik në Basel, nuk ka dashur të komentojë mbi atë se cilëve persona iu ka shkruar ajo.

Arma e vrasjes me të cilën djali ishte “prerë në qafë”, është gjetur dhe kërkohet paraburgim për gruan e moshuar. /Telegrafi/

Tash esht Koha
TAGS