E papritur: Neymar te Juventus, Dybala te PSG

E papritur: Neymar te Juventus, Dybala te PSG
Tash esht Koha

22:18 |

Juventus ka pyetur PSG në lidhje me transferimin e Neymar, duke e përfshirë në marrëveshje shkëmbimi me Paulo Dybala.

GlobeSport raporton se të dy klubet kanë filluar negociatat rreth këtij shkëmbimi, përcjell lajmi.net.

Interesimi i PSG për Paulo Dybala tashmë nuk është sekret, me kampionët e Francës që e shohin argjentinasin si një investim me vend.

Në anën tjetër, Neymar është i dëshpëruar me kohën e kaluar te PSG, duke kërkuar largimin, teksa po kërkohej nga Barcelona dhe Real Madrid.

Por, është tani Juventus që ky hyrë në garë për brazilianin, që dëshiron të forcojë fazën e sulmit.

Me Neymar dhe Cristiano Ronaldon në sulm, është e qartë se Juventus do të synonte fitimin e Ligës së Kampionëve./Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

22:29 |

Tash esht Koha
TAGS