Emina Çunmulaj zbulon talentin e fshehur: Është diçka më intime

Emina Çunmulaj zbulon talentin e fshehur: Është diçka më intime

Modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj gjatë një lidhje me Skypë në emisionin ‘Rudina’ ka zbuluar talentin e saj të cilën e ka mbajtur të fshehtë për shumë kohë.

Modelja ka treguar se është e apasionuar pas skulpturës dhe një ndër skulpturat që ka realizuar e ka punuar që në kohën kur mamaja e saj ishte sëmurë dhe e ka përfundur pasi ajo ndërroi jetë.  Emina shpreh se pasioni I saj për skulpturën është diccka intime dhe prandaj ka preferuar ta mbajë për vete.

”Kam pasion skulpturën e gurit! Përpara nuk i kam treguar skulpturat në video apo në rrjete sociale sepse e mbaj si diccka për vete, është diccka më intime dhe diccka që nuk e kam shpërndarë me njerëzit, sepse të gjitha të tjerat po i shpërndajmë dhe të mbetej një për mua.

Këtë skulpturë e kam shumë përzemër sepse e kam punuar në kohën kur mami ishte shumë sëmurë dhe e mbarova pas vdekjes së mamit. Kështë është një femër, edhe është një formë lule, me një dorë e hapur këtu” është shprehur Emina.

TAGS