Emri i stadiumit të gjigantit evropian do që quhet ‘Cristiano Ronaldo’

Emri i stadiumit të gjigantit evropian do që quhet ‘Cristiano Ronaldo’
11:58 | 12 Tetor 2019

Sporting Lisbon raportohet se po përgatitet të emërojë stadiumin e tij me emrin e Cristiano Ronaldos, sapo ky i fundit të pensionohet.

34 vjeçari ka filluar karrierën në akademinë e të rinjve të Sportingut, ku ishte futur në skuadrën e parë në sezonin 2002/2003, për t’u transferuar pastaj te Manchester United.

Sportingu është duke rindërtuar stadiumin e tyre, dhe emri i tij mund të jetë ‘Cristiano Ronaldo’.

“Është një teori që ne nuk do ta mbajmë në raft dhe padyshim se ne jemi shumë krenarë që emri i tij lidhet me ne”, ka deklaruar Verandas, ish drejtori i stafit të medicinës te Sporting.

“Cristiano është dhe gjithmonë do të jetë një nga simbolet më të mëdha në historinë e klubit tonë”.

“Ne tashmë po i ruajmë vlerat e tij në muret e akademisë rinore, duke u përqendruar në pasionin, sakrificën, disiplinën, udhëheqjen dhe vendosmërinë”.

“Cristiano është padyshim lojtari më i mirë portugez i të gjitha kohërave”./Lajmi.net/

TAGS