Fabian në radarin e Barcës dhe Realit, Napoli synon ta ‘blindojë’

Fabian në radarin e Barcës dhe Realit, Napoli synon ta ‘blindojë’
Tash esht Koha
22:14 | 11 Tetor 2019

Napoli po synon ta blindojë yllin premtues të skuadrës, Fabian Ruiz.

Skuadra nga Serie A, Napoli, janë duke tentuar me secilën formë që të mbrojnë yllin e tyre, Fabian Ruiz, i cili paraqitet edhe me Spanjën U21.

Fabian ka tërhequr vëmendje të madhe nga Real Madridi dhe Barcelona, duke shqetësuar skuadrën italiane.

‘Corriere dello Sport’ shkruan se klubi po përgatitet për t’i vënë lojtarit një klauzolë të re, e cila do të detyronte skuadrat të paguajnë 120 milionë euro për të, transmeton lajmi.net.

Përfaqësuesit e lojtarit do të shohin edhe opsionin për një rritje page për të talentuarin 23 vjeçar. /Lajmi.net/

Tash esht Koha
TAGS