Fenerbahce 3:2 Kasimpasa – shkëlqen Muriqi, kjo është nota e tij

Fenerbahce 3:2 Kasimpasa – shkëlqen Muriqi, kjo është nota e tij
20:36 | 8 Nentor 2019

Vedat Muriqi ka shkëlqyer në fitoren 3:2 të Fenerbahce ndaj Kasimpasa.

Fenerbahce ka marrë përkohësisht kreun e tabelës në Superligën e Turqisë, pas fitore 3:2 kundër Kasimpasa, shkruan lajmi.net.

Në këtë ndeshje ishte Vedat Muriqi që morri vëmendjen me dy gola të shënuara, në minutën e 6’ dhe 44’.

Muriqi është vlerësuar me notën 7.6 nga ‘WhoScored’ për paraqitjen e tij në këtë mbrëmje, notë kjo më e larta.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell notat e të gjithë lojtarëve nga ky takim interesant. /Lajmi.net/

TAGS