Fillon ‘Dueli i Botërorit’ në RTV Dukagjini – Gashi dhe Sokoli të bindur që Kosova së shpejti luan në Kupën e Botës

Fillon ‘Dueli i Botërorit’ në RTV Dukagjini – Gashi dhe Sokoli të bindur që Kosova së shpejti luan në Kupën e Botës

Ka startuar emisioni ‘Dueli i Botërorit’ në njërin nga televizionet më të mira në vend RTV Dukagjini.

Emisioni po udhëhiqet nga Fisnik Zymi si dhe aktorja e njohur e ‘O sa mirë’ Arta Nitaj.

Në emisionin e parë janë të ftuar Erza Brahushi, Laura Guri, ministri Kujtim Gashi, këngëtari Robert Berisha, Qendresa Krelani, trajneri Bylbyl Sokoli si dhe gazetari Dukagjin Rudari.

Në pyetjen drejtuar ministrit Gashi se kur do të marrë pjesë Përfaqësuesja e Kosovës në një botëror, numri një i MKRS-së tha se beson që pas tetë vitesh.

“Duke marrë parasysh të gjitha situatat, lojtarët që kemi momentalisht besoj që pas tetë vitesh Kosova do të jetë pjesë e Kampionatit Botëror”, tha Gashi.

Në anën tjetër trajneri i njohur kosovar, Bylbyl Sokoli tha se pret që Përfaqësuesja e Kosovës të jetë pjesëmarrëse në botëror pas katër vitesh.

“Unë besoj që Kosova do të jetë pas katër vitesh në Botëror pasi do të jetë edhe numri më i madh i skuadrave”.

“Për këtë bazohem pasi edhe lojtarët tanë janë në formë dhe fitojnë përvojë edhe më të madhe”, deklaroi ndër tjera Sokoli. /Telegrafi/

TAGS