Fillon takimi i krerëve të shtetit me Veselin, mungon Shpend Ahmeti

Fillon takimi i krerëve të shtetit me Veselin, mungon Shpend Ahmeti
Tash esht Koha

Ka nisur takimi i krerëve të shtetit, i  thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli.

Në këtë takim përveç Veselit, po merr pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryesuesi i Ekipit Negociator, Fatmir Limaj

Temë diskutimi e këtij takimi është diskutimet që janë zhvilluar në Samitin e Berlinit rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Në këtë takim po mungon Shpend Ahmeti që bashkë me Limajn udhëheqin Ekipin Shtetëror për dialog me Serbinë.

Përveç Thaçit, Haradinajt dhe Limajt në takim po marrin pjesë edhe dy zëvendëskryeministrat Enver Hoxhaj dhe Behgjet Pacolli.

Takimi po mbahet me dyer të mbyllura. /Telegrafi/

Tash esht Koha
TAGS