Fitorja ndaj Atletico ka rëndësi të veçantë për Messin i cili shkruan historinë sonte

Fitorja ndaj Atletico ka rëndësi të veçantë për Messin i cili shkruan historinë sonte

Fitorja ndaj Atletico ka rëndësi të veçantë për Messin i cili shkruan historinë sonte

Me fitoren e radhës, Lionel Messik a thyer një tjetër rekord, gjë kjo që po bëhet rutinë për argjentinasin.

Messi realizo një gol shumë të bukur në këtë takim, që ishte e dyta për skuadrën e tij dhe vulosi rezultatin përfundimtar.

Kjo fitore ishte e 335 për Lionel Messin në kuadër të La Liga, dhe e bën atë lojtarin me më së shumti fitore në këtë kampionat, përcjell lajmi.net.

Ai ka lënë prapa legjendën e Real Madrid, Iker Casillas, i cili numëron 334 fitore në La Liga.

Andoni Zubizarreta: 333

Raúl: 337

Xavi: 322

Andrés Iniesta: 312

Manuel Sanchís: 312

Sergio Ramos: 301

Messi ka edhe shumë ndeshje përpara në karrierën e tij, pasi nuk po tregon shenja se është duke ngadalësuar, por vetëm duke u përmirësuar. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS