Formacionet e ndeshjes: Barcelona – Man Utd

Formacionet e ndeshjes: Barcelona – Man Utd

Barcelona dhe Manchester United do ta zhvillojnë sot (e marte) ndeshjen e dytë çerekfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Barcelona e ka fituar ndeshjen e parë 1 me 0 në Old Trafford ndaj Manchester United, gjersa sonte do të mësohet se kush do të kalojë në gjysmëfinale nga Camp Nou.

Skuadra katalonase do të jetë në këtë ndeshje pa Rafinhan dhe Thomas Vermaelen, që janë të lënduar, përcjell lajmi.net.

Nga ana tjetër, Manchester United nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e lojtarëve si Eric Bailly, Ander Herrera dhe Antonio Valencia, që janë të lënduar, ndërsa Luke Shaw do të mungojë për shkak të numrit të kartonëve.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Barcelona XI: ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Roberto, Rakitic, Arthur; Messi, Suarez.

Man Utd XI: Dalot, Smalling, Lindelof, Young, McTominay, Fred, Pogba, Lukaku, Rashford, Lingard. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS