Formacionet zyrtare, Arsenal – Rennes: Topçinjtë me më të mirët kërkojnë rikthimin

Arsenali kishte humbur ndeshjen e parë me rezultat 3-1 ndaj Rennes në Ligën e Evropës.

Në ndeshjen kthyese Unay Emery ka startuar me formacion më të mirë, duke kthyer rikthimin.

Në portë do të jetë veteran çek, Peter Cech që luan ndaj ish-skuadrës së tij.

Mbrojtje përbëhet nga emra si Niles, Mustafi, Koscienly dhe Nacho Monreal në krahun e majtë.

Granit Xhaka, Aaron Ramsey, Mesut Ozil, Sead Kolasinac, Alexandre Lacazette e Pierre Emerick Aubameyang do të tentojnë të shënojnë për Arsenalin.

Në anën tjetër te Rennes do të luajë me formacionin më të mirë ku treshja e sulmit përbëhet nga Ben Arfa, Niang e Sarr.

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Cech, Niles, Mustafi, Koscienly, Monreal, Xhaka, Ramsey, Kolasinac, Ozil, Lacazette, Aubameyang.

Rennes: Koubek, Traore, Da Silva, Mexer, Bensebaini, Andre, Grenier, Bourigeaud, Sarr, Ben Arfa, Niang. /Telegrafi/

TAGS