Formacionet zyrtare: Barcelona – Real Sociedad

Formacionet zyrtare: Barcelona – Real Sociedad

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Barcelonës dhe Real Sociedad.

Skuadra katalane në xhiron e 33-të të La Liga e pret në shtëpi skuadrën e Sociedad, ku synon të marrë tri pikë nga ky takim.

Në rast të fitores, skuadra e Barcelonës do të shkonte në 9 pikë diferencë me vendin e dytë, Ateltico Madrid, shkruan lajmi.net.

Real Sociedad në anën tjetër nuk ka asnjë synim të mbetur në këtë kampionat dhe do të futet vetëm për prestigj.

Gjithsesi, Barca gjithmonë ka pasur probleme në ndeshjet kundër Sociedad dhe nuk do ta ketë të lehtë as sot.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 20:45. /Lajmi.net/

Barca:

Real Sociedad:

[embedded content]

TAGS