Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund – Borussia Monchengladbach

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund – Borussia Monchengladbach
18:02 | 19 Tetor 2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Borussia Dortmund – Borussia Monchengladbach.

Dortmund luan para tifozëve të vet në kuadër të xhiros së tetë të Bundesligas, shkruan lajmi.net.

Skuadra ‘Verdh e zi’ kërkon fitoren kundër Monchengladbach, për tu afruar me Bayern Munich dhe Leipzig.

Gladbach po kalon në formë të lartë, duke u renditur aktualisht në pozitën e parë. Ndeshja mes dy Borussiave fillon në ora 18:30.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për këtë ndeshje. /Lajmi.net

Dortmund:

Gladbach:

TAGS