Formacionet zyrtare: Celta Vigo – Barcelona

Formacionet zyrtare: Celta Vigo – Barcelona
19:19 | 4 Maj 2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Celta Vigo – Barcelona.

Në kuadër të xhiros së 36-të në La Liga, kampionët luajnë në udhëtim kundër Celta Vigos, shkruan lajmi.net.

Mysafirët do të luajnë në këtë ndeshje me disa ndryshime në formacion, pasi kanë siguruar titullin e kampionit dhe kanë test të vështirë me Liverpool në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Celta Vigo në anën tjetër kërkon me çdo kusht tri pikët, për tu shkëputur nga zona e rrezikut.

Ndeshja mes Celtas dhe Barcelonës do të luhet me fillim nga ora 20:45.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për të dyja skuadrat. /Lajmi.net/

Celta:

Barca:

TAGS