Formacionet zyrtare, Chelsea – Atletico Madrid

Formacionet zyrtare, Chelsea – Atletico Madrid

Chelsea do të jetë nikoqirë i Atletico Madridit në një ndeshje shumë të fortë dhe vendimtare për spanjollët.

Londinezët e kanë siguruar kalimin në fazën tjetër, ndërsa spanjollët duhet të fitojnë dhe të presin mrekulli në ndeshjen Roma – Qarabag.

Antonio Conte dëshiron ta fitojë këtë ndeshje sikurse ka bërë me të parën, ndërsa Diego Simeone po ashtu është futur ën fushë me artiljerin më të rëndë.

Chelsea do të luajë nga minuta me Moratan, Hazardin dhe Fabregasin në ofensivë


Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill; Moses, Kanté, Bakayoko, Alonso; Fàbregas, Hazard; Morata

Atletico Madridi: Oblak, Godín, Filipe Luís, Giménez, Savić, Gabi, Koke, Saúl, Ferreira Carrasco, Griezmann, Gameiro