Formacionet zyrtare, Chievo – Roma

Roma do të luajë si mysafir i Chievos që këtë edicion është duke e rrezikuar rënien.  

Giallorossët kanë bërë disa ndryshime në formacion nga ndeshjet e shkuara.

Eusebio Di Francesco nuk i ka preferuar nga minuta e parë Robin Olsenin, Kostas Manolasin, Cengiz Underin dhe Diego Perottin, që janë të lënduar.

Po ashtu edhe Lorenzo Pellegrini është i dënuar me një ndeshje.

Pamje nga ndeshja Roma – Chievo . (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Bryan Cristante dhe Steven Nzonzi luajnë nga minuta e parë me Antonio Mirantennë portë dhe Ivan Marcano në mbrojtje.

Patrik Schick kthehet të luajë në krahë me Edin Dzekon, me Stephan El Shaaraëyn dhe Nicolo Zaniolon pas tyre.

Chievo i beson Giaccherinit, Stepinskin dhe Filip Djordjevicit.

Assane Diousse fillon nga minuta e parë me Hetemjan, ndërsa blerjet Lucas Piazon dhe Ezequiel Schelotto vijnë nga banka. /Telegrafi/


Chievo: Sorrentino; Frey, Bani, Rossettini, Barba; Leris, Diousse, Hetemaj; Giaccherini; Stepinski, Djordjevic

Roma: Mirante; Karsdorp, Marcano, Fazio, Kolarov; Cristante, Nzonzi, Zaniolo; Schick, Dzeko, El Shaarawy


TAGS