Formacionet zyrtare: Feronikeli – Ferizaj

Formacionet zyrtare: Feronikeli – Ferizaj
12:39 | 28 Shtator 2019

Xhiroja e shtatë e Superligës së Kosovës hapet me ndeshjen mes KF Feronikelit dhe KF Ferizajit.

Kampionët e Kosovës në shtëpi do të kërkojnë fitoren e tretë radhazi dhe të katërtën këtë sezon, për të mbajtur vendin e parë renditje.

Në anën tjetër, Ferizaji nuk e ka nisur mirë sezonin, duke arritur vetëm dy fitore në gjashtë ndeshje.

Ndeshja mes Feronikelit dhe Ferizajit fillon nga ora 13:00.

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Troshupaj, Islami, Prekazi, Thaqi, Hoxha, Bojku, Dabiqaj, Hoti, Fazliu, Da Silva, Rexha.

Ferizaj: Kaçiu, Jashari, Bardhi, Qerkini, Kuka, Hyseni, Shaqiri, Dajaku, Rexhepi, Shala, Gashi.

/Lajmi.net/

TAGS