Formacionet zyrtare: Juve në mision të vështirë ndaj Atleticos

Juventusi është nikoqir i Atletico Madridit në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Zonja e Vjetër pësoi me rezultat 2-0 në Wanda Metropolitano, ashtu që ka një detyrë shumë të vështirë për ta përmbysur këtë epërsi në Allianz Stadium.

Trajnerët Massimiliano Allegri dhe Diego Simeone i kanë gati formacionet dhe taktikat e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Mandzukic; Ronaldo.

Formacioni startues i Atletico Madridit: Oblak; Arias, Gimenez, Godin, Juanfran; Koke, Rodrigo, Saul, Lemar; Griezmann; Morata.

/Telegrafi/

TAGS