Formacionet zyrtare: Juventus – Atalanta

Formacionet zyrtare: Juventus – Atalanta
20:15 | 19 Maj 2019

Juventus e luan për formalitet ndeshjen ndaj Atalantas, ndërsa këtë të fundit e shohin fitoren të ‘detyruar’ për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve.

Gjithashtu, kjo është ndeshja e fundit e Massimiliano Allegrit në stadium e Juves, pasi u njoftua se do largohet në fund të sezonit.

‘Bardhezinjët’ janë shpallur kampion në Serie A, ndërsa Atalanta kërkon tre pikë pas fitores së Milanit ndaj Frosinones, përcjell lajmi.net.

Me një fitore eventuale, skuadra e Gasperinit bën hap të rëndësishëm drejt sigurimit të pozitës së katërt.

Ndeshja starton në orën 20:30, dhe më poshtë mund të gjeni formacionet zyrtare. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS