Formacionet zyrtare: Kosovë – Mali i Zi

Formacionet zyrtare: Kosovë – Mali i Zi
19:17 | 14 Tetor 2019

Janë bërë zyrtare formacionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi.

Kombëtarja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese për Euro 2020, duke pritur Malin e Zi, shkruan lajmi.net.

Trajneri Bernard Challandes ka vendosur që krahun e djathtë të pjesës ofensive t’ia besojë Florent Hadërgjonajt.

Në formacion te Kosova janë rikthyer Benjamin Kololli dhe Milot Rashica.

Formacionet zyrtare:

Kosova: (4-2-3-1): Muriqi; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli; Shala, V. Berisha: Hadergjonaj, Celina, Rashica; Muriqi.

Mali i Zi: Së shpejti

/Lajmi.net/

TAGS