Formacionet zyrtare: Man City – Tottenham

Formacionet zyrtare: Man City – Tottenham

Manchester City – Tottenham është ndeshja kryesore e natës së sotme në Ligën e Kampionëve.

Skuadra e Pep Guardiolas gjendet para një testi të vështirë sonte në ‘Etihad Stadium’.

Manchester City e ka humbur 1:0 ndeshjen e parë në udhëtim te Tottenham, dhe në ndeshjen e kthimit do të kërkojë përmbysjen për të kaluar në gjysmëfinale, shkruan lajmi.net.

Formacionet zyrtare:

Manchester City: Spurs: Ederson; Walker, Kompany, Laporte, Mendy; De Bruyne, Gündogan, David Silva; Bernardo Silva, Agüero, Sterling.

Tottenham Hotspur: Lloris; Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose; Wanyama, Sissoko; Dele, Eriksen, Son; Lucas Moura.

/Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS