Formacionet zyrtare të derbit Dortmund – Schalke

Formacionet zyrtare të derbit Dortmund – Schalke
Tash esht Koha

Xhiroja e 31-të e Bundesligës sjellë përplasjen e madhe mes Borussia Dortmundit dhe Schalkes.

Tifozët e futbollit në botë, e në veçanti ata të futbollit gjerman sot kanë mundësi të ndjekin derbin e madh lokal mes Dortmundit dhe Schalkes.

Edhe pse në pozicione krejtësisht të kundërta në tabelë, ndeshjet mes këtyre dy skuadrave gjithmonë kanë dhuruar futboll të bukur.

Formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund:

Schalke:

/Lajmi.net/

[embedded content]

Tash esht Koha
TAGS