Formacionet zyrtare të derbit Man City – Tottenham

Formacionet zyrtare të derbit Man City – Tottenham
Tash esht Koha

Manchester City – Tottenham Hotspur rikthehen sërish në fushën e ‘Etihad Stadium’.

Pak ditë pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve ku skuadra e Mauricio Pochettino siguroi kalimin në gjysmëfinale, Manchester City dhe Tottenham takohen sërish, tani në kuadër të Premierligës.

Kjo ndeshje është e vlefshme për javën e 35-të të Premierligës.

Manchester City do të synojë fitoren për të ruajtur hapin për kreun e tabelës, ndërsa Tottenham për të siguruar një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Formacionet zyrtare:

Man City: Ederson, Walker, Stones, Laporte, Zinchenko, Gundogan, De Bruyne, Foden, Bernardo, Sterling, Aguero.

Tottenham: Gazzaniga, Foyth, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen (C), Davies, Dier, Eriksen, Dele, Lucas, Son.

/Lajmi.net/

[embedded content]

Tash esht Koha
TAGS