Formacioni i javës në Turqi, nuk mungon Muriqi

Formacioni i javës në Turqi, nuk mungon Muriqi

14:11 |

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur me gola dhe ndeshje të mira.

Tashmë, sulmuesi i Kombëtares së Kosovës dhe Fenerbahces, ka marr një lajm tjetër të mirë këtë javë.

Falë paraqitjeve të mira në fundjavë ku edhe shënoi golin e fitores te Fenerbahce, Muriqi ka siguruar një vend në formacionin e javës në elitën e futbollit turk sipas vlerësimeve të uebfaqes Sofascore.

I ngjajshëm

Kjo formë e mirë e Muriqit mund të bëjë që sulmuesi nga Prizreni qysh në janar të ndryshojë skuadër pas interesimit të disa skuadrave të mëdha evropiane.

Ndryshe, Muriqi ka realizuar tre gola dhe ka dhënë një asist në ndeshjen e para me Fenerin. /Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

14:14 |

TAGS