Formacioni zyrtar i Kosovës kundër Gjibraltarit

Formacioni zyrtar i Kosovës kundër Gjibraltarit
16:51 | 10 Tetor 2019

Është publikuar formacioni zyrtar i Kosovës për ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit.

Ashtu siç ishte parashikuar, në këtë ndeshje do të ketë rotacion të madh në formacionin e Bernard Challandes.

Ibrahim Dreshevic dhe Arbenit Xhemajli debutojnë me fanellën e Kosovës, teksa Florent Muslija, Bernard Berisha dhe Atdhe Nuhiu janë risit e teknikut zviceran në formacionin e sotëm.

Ndeshja fillon në orën 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, kurse më poshtë formacioni zyrtar i plotë për këtë ndeshje:

Formacioni (4-2-3-1):

Ujkani;
Hadërgjonaj, Dreshevic, Xhemajli, Kololli;
V.Berisha, Rashkaj;
Zhegrova, Muslija, Bernard Berisha;
Nuhiu. /Lajmi.net/