Gabriel Garko bën rrëfimin mes lotësh/ Aktori i famshëm italian pranon se është gay

Gabriel Garko bën rrëfimin mes lotësh/ Aktori i famshëm italian pranon se është gay

Aktori i famshëm Gabrielo Garko, ditën e djeshme ndau me publikun një sekret të madh nga jeta e tij.I ftuar special në “Big Brother Vip” në Itali, aktori zbuloi që është homoseksual.Gjatë një takimi të organizuar në program, përmes një letre të shkruar për Adua Del Vesco , me të cilën ka pasur një fejesë nga viti 2015 deri në 2108, ai zbuloi disa detaje të marrëdhënies së tyre.“Të kam shkruar një letër dhe dua ta lexoj. Adua, Rosalinda (emri i vërtetë i Adua-s), ti kurrë nuk më ke thirrur Dario (emri i vërtetë i Gabriel Garko-s) apo jo? Një djalë që e fshiva, e vrava dhe dua ta kthej në jetë. E di që këto gjëra që do të them do të vijnë si surprizë për ty, jo sepse ti nuk e di, por sepse nuk e di që do t’i them këtu.”

Më pas, ai shtoi:

“Ne jetuam bashkë një përrallë të bukur…të bukur, por përrallë. Dhe në përralla ka nga ata që dëgjojnë, nga ata që shkruajnë dhe nga ata që i interpretojnë. Dua të të them të bësh si unë, të gjesh fëmijën brenda teje. A të kujtohet kur të thashë në Sanremo se doja të bëja gjërat e mia? Këtu dhe atje pata guximin të filloj të jetoj, thashë moshën time të vërtetë. Atje, fëmija u kthye në jetë dhe sot më shumë se kurrë dua të të them se nuk gjej dot më një maskë që më përshtatet.”

Aktori gjithashtu  pranoi se është i lirë nga karakteri në të cilin ka qenë i mbërthyer ndër vite, të cilin e quajti “sekreti Pulcinella”. Pulcinella është i njohur në kulturën napolitane, si një karakter që hiqet si i paditur.

“Adua, ne jetuam një përrallë të lumtur dhe do ta jetoja një mijë herë sepse ti ishe atje. Tani, pas shumë vitesh, ndihem i lirë më shumë se kurrë dhe dua të jetoj jetën time me ty si shoqe, sic kemi qenë gjithmonë.”

Moderatori Signorini ndërhyri duke e pyetur Garko-n se çfarë nënkuptonte sekreti i Pulcinella-s. “Ah, çfarë kam për t’ju shpjeguar? Nuk është vendi i duhur,” tha ai duke shtuar, “Nuk mendoj se ka nevojë për shumë shpjegime. Jemi në 2020-n.”

TAGS