Gjenden dy fëmijë duke kërkuar lëmoshë në Pejë, arrestohet nëna e tyre

Policia ka arrestuar një egjiptiane në Pejë, pasi e njëjta sipas policisë ka kryer veprën penale keqtrajtimi apo braktisja e fëmijës.

Sipas njoftimit të policisë, dy fëmijët e saj të moshës së mitur janë gjetur në rrugë duke kërkuar lëmoshë.

E njëjta është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

TAGS