Gjiganti evropian e transferon Icardin për 75 milionë euro

Gjiganti evropian e transferon Icardin për 75 milionë euro
Tash esht Koha

17:04 |

Vazhdon të rritet numri i skuadrave të interesuara për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi.

Argjentinasi sipas gjitha gjasave po kalon sezonin e fundit në Serie A te Inter.

27 vjeçari ka pasur një përplasje me trajnerin Luciano Spalletti dhe drejtuesit e Inter, dhe për një muaj ishte suspenduar nga skuadra.

I ngjajshëm

Këtë muaj, Icardi është kthyer në skuadër, por është lënë në bankinë nga Spalletti në derbin kundër Romës.

Juventus, Real Madrid dhe Chelsea kanë shfaqur interesim për ish sulmuesin e Sampdorias.

Por, ‘Gazzetta dello Sport’ shkruan se për Icardin ka interesim edhe nga Franca.

Bëhet fjalë për PSG-në, që janë të gatshëm të shpenzojnë deri në 70 milionë euro për shërbimet e tij./Lajmi.net./

[embedded content]

autor: Lajmi.net

17:08 |

Tash esht Koha
TAGS