Goditet me veturë një person 66 vjeçar nga Kavadari, ishte duke drejtuar biçikletën

Goditet me veturë një person 66 vjeçar nga Kavadari, ishte duke drejtuar biçikletën

Me 11.08.2019 në ora 18.40 është lajmëruar se në rrugën “Strasho Pinxhur” në fshatin Vatasha, Kavadar, vetura e tipit “Ford Fokus” me targa nga Kavadari e drejtuar nga L.Gj.(31) nga Kavadari, e ka goditur biçikletën e drejtuar nga J.A.(66) nga Kavadari, transmeton Almakos.

J.A. është lënduar rëndë dhe është dërguar në spital në Kavadar. Është kryer kontroll nga ekipi i Stacionit Policor në Kavadar.