‘Gran gala del Calcio’: Tonali lojtari më i mirë i ri në Itali

‘Gran gala del Calcio’: Tonali lojtari më i mirë i ri në Itali
0:00 | 3 Dhjetor 2019

Sandro Tonali ka fituar një çmim mjaft të rëndësishëm individual.

Ceremonia e madhe e ‘Gran gala del Calcio’ ka nisur me çmimin që i takoi Sandro Tonali, shkruan lajmi.net.

Tonali është shpallur lojtari më i mirë i ri i vitit në Serie A, pas performancave që i siguruan Brescias promovimin në Serie B.

Mesfushori konsiderohet edhe si Pirlo i ardhshëm, për shkak të pamjes dhe stilit të tij të lojës.

Kujtojmë se ai ka fituar edhe ftesën e Roberto Mancini me kombëtaren e Italisë. /Lajmi.net/

TAGS